Zdjęcia z wydarzeń w 2021 roku w Droptica

Co przyniósł rok 2021 w Droptica?

Kolejny pracowity rok za nami: nowi klienci, nowe projekty, a przede wszystkim nowi pracownicy i liczba zatrudnionych jak nigdy wcześniej. Ale to dopiero początek procesu rekrutacji, który ze zdwojoną siłą będziemy kontynuować w 2022 roku.

DrupalDay Online

DrupalDay zadebiutował w 2014 roku. Przez pierwsze lata wydarzenie odbywało się offline, a ostatnie edycje - online. W 2021 roku miało miejsce 6 spotkań, a tym samym odbyło się 18 sesji prowadzonych przez 12 prelegentów z Droptica (programiści, testerzy, devopsi i project managerowie). Podejmowane tematy dotyczyły m.in.: modułów Drupala, e-commerce, Drooplera, automatyzacji marketingu. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób. W trakcie spotkań można było porozmawiać między sobą - wielu uczestników zostawało na after party, aby w luźnej atmosferze wymienić się swoimi doświadczeniami w kontekście podejmowanych w ramach sesji tematów.

Począwszy od 2022 roku rozwijamy formułę, a w marcu zmieniamy nazwę na Droptica Dev Talks. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą dotyczącą nie tylko Drupala ale też innych technologii związanych z webdevelopmentem, których u nas jest coraz więcej.

Drupal Day w Droptica


DrupalCamp

DrupalCamp to kolejne branżowe wydarzenie przez nas organizowane - największa w Polsce konferencja poświęcona Drupalowi. W odróżnieniu od DrupalDay prelegentami są także osoby z zagranicy.

DrupalCamp debiutował w 2012 roku - w 2021 roku miała więc miejsce jubileuszowa 10. edycja. GraphQL in Drupal 8&9, Dependency Injection czy Editor in Gutenberg to tylko niektóre z tematów, które podejmowali prowadzący sesje.

Jeśli chcesz zobaczyć wykłady, w poniższym linku cała playlista z 2021 roku.

Zależy nam bardzo, aby powrócić do tradycyjnej formy spotkań. Dążymy do tego, żeby edycja 2022 odbyła się w formie stacjonarnej, we Wrocławiu.

PHPers Summit

Niezmiernie cieszymy się, że jesteśmy częścią wielkiej społeczności PHPers w Polsce. Dlatego uczestniczyliśmy w 5. edycji PHPers Summit i po raz kolejny jako jeden z głównych sponsorów tej konferencji dedykowanej PHP. 2 dni, 6 warsztatów, 15 prelekcji, ponad 500 uczestników. Na stoisku Droptica zameldowało się 32 naszych pracowników - można było porozmawiać z developerami, zapoznać się z ofertami pracy oraz… wygrać drony w ramach Gry o Dron. Podsumowanie wydarzenia znajduje się tutaj.

Kariera w Droptica

Tak, rozrastamy się! Jest nas coraz więcej. W mijającym roku Droptica zwiększyła ilość zatrudnionych osób z 36 do 56! Natomiast porównując grudzień 2020 roku do grudnia 2021 wzrost zespołu to +55%.

Wdrożyliśmy ponadto Progression framework (obecnie dla programistów i QA). Jest to siedmiostopniowa ścieżka kariery w Droptica transparentnie opisująca wymagania dotyczące awansów - od trainee do software engineering managera.

A poniżej kilka słów od Bartka, który pracuje w Droptica od 2014 roku!

W nawiązaniu do powyższego nie mogę nie wspomnieć o kolejnych drupalowych certyfikatach, które trafiły do naszych programistów, a wśród których znaleźli się:

 • Jakub Woźniak
 • Tomasz Makiel
 • Marcin Dębicki
 • Piotr Kamieniecki
 • Michał Ciążyński
 • Krystian Czach
 • Bartosz Duda

Szczególne zaś gratulacje składamy Jakubowi Woźniakowi, Piotrowi Kamienieckiemu, Marcinowi Dębickiemu i Krystianowi Czachowi którzy, idąc za ciosem, zdobyli wszystkie certyfikaty Drupal 9 i zostali Grand Masterami!

I wreszcie, z czego jesteśmy bardzo dumni, wystartowaliśmy z nową witryną poświęconą Karierze w Droptica, z której można dowiedzieć się o m.in:

Zachęcam do zerknięcia do sekcji FAQ, gdzie znajdują się nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Klienci i projekty w Droptica

Ze względu na ich dużą liczbę trudno by było wymienić wszystkich klientów, z którymi współpracujemy. Pragniemy jednak wyszczególnić paru z nich: 

 • PZPN,
 • Kwestia smaku,
 • EWE,
 • BOSSA,
 • Here.com.

Jeśli zaś chodzi o projekty, to w 2021 roku zaczęliśmy realizować je w oparciu o systemy Mautic, Sylius, Akeneo, które zbudowane są na bazie Symfony Framework.

Życie codzienne w Droptica

Na co dzień pracujemy w 4 lokalizacjach: Wrocław, Gdańsk, Rzeszów, Toruń. Ponadto są osoby, które swoje obowiązki na stałe wykonują zdalnie. Zależy nam więc, abyśmy się mogli spotykać się osobiście (tym bardziej, że firma się rozrasta). Dlatego w ramach programu Tydzień w innym biurze odwiedzamy inne lokalizacje i z nich przez 5 dni pracujemy. Oczywiście można zostać na weekend, a Droptica finansuje pobyt w innym mieście. Z tej opcji w 2021 roku skorzystało kilkanaście osób.

Integracje w ramach tygodnia w innym biurze


Dbamy także o integrowanie się w ramach lokalizacji. W tym roku spędzaliśmy wspólnie czas na kręglach, bilardzie, gokartach, ściance wspinaczkowej, paintballu.

Integracje w firmie


W 2021 roku zarówno Mikołajki, jak i Wigilię spędziliśmy razem, choć hybrydowo: będą w biurach łączyliśmy się z innym miastem. Z okazji Mikołajek zrobiliśmy losowanie i każdy dostał informację, komu przygotowuje prezent, który następnie został do tej osoby wysłany. Po wysyłce, gdy każdy już otrzymał upominek, spotkaliśmy się w biurach i połączyliśmy online, by wspólnie rozpakować prezenty, które jak zwykle okazały się bardzo różnorodne i pomysłowe!

Prezenty mikołajkowe w Droptica


Wigilię zorganizowaliśmy we wszystkich 4 biurach, tak by każdy miał możliwość uczestniczyć w niej osobiście. Były rozmowy, pyszne jedzonko, świąteczna atmosfera i mnóstwo śmiechu! Po kolacji zorganizowaliśmy spotkanie online wszystkich biur oraz osób pracujących zdalnie, które nie miały możliwości uczestniczenia osobiście. Po krótkim wstępie odbyła się prezentacja niespodzianki, którą przygotowaliśmy na tę okazję. Po części oficjalnej w biurach odbyły się m.in. turniej w piłkarzyki, w ping ponga i mnóstwo innych atrakcji.

Plany Droptica na 2022 rok

Oprócz wspomnianego DrupalCamp Poland, który chcielibyśmy zorganizować stacjonarnie i nowego otwarcia w ramach Droptica Dev Talks, po dwuletniej przerwie pragniemy powrócić do DropticaCon. To weekendowe spotkanie całej firmy gdzieś w Polsce (najczęściej odbywało się w jej centralnej części, aby każdy miał mniej więcej podobną drogę do pokonania), w trakcie którego spotykamy się w zespołach, aby trochę popracować, a wieczorami wspólnie spędzić czas.

W 2022 roku będzie nas jeszcze więcej. Rekrutujemy, zatrudniamy, tak aby za 12 miesięcy Droptica powiększyła się o kolejne 50 osób! Jeśli więc zastanawiasz się nad zawodowym rozwojem, rozważasz zmiany, sprawdź nasze oferty pracy i wyślij swoje CV!