Kategorie

Co to jest zarządzanie projektami IT i jakie są jego narzędzia?

Zarządzanie projektem to proces, w którym osoba kierująca projektem, czyli project manager, planuje i sprawdza zadania wchodzące w skład projektu, a także odpowiednio przydziela zasoby. Zadaniem zarządzania projektami jest osiągnięcie celu projektu w wyznaczonym terminie i w określonym budżecie. W branży IT do osiągnięcia tych celów najczęściej stosuje się metodyki zwinne, pozwalające na płynną adaptację procesu i produktu do zmieniających się warunków otoczenia i oczekiwań klienta.

Przebranżowienie na IT — dlaczego warto i od czego zacząć?

Branża informatyczna przyciąga wiele osób, które marzą o nadaniu rozpędu swojej karierze i spróbowaniu czegoś nowego. Przebranżowienie na IT wybierają zarówno osoby o ścisłych umysłach jak i humaniści. Kuszą ich wysokie zarobki, ale nie tylko. Jak zaplanować przebranżowienie się na IT i dlaczego warto podjąć taką decyzję?

Prowadzenie bloga - jak to robimy w Droptica?

Jednym z kluczowych założeń w Droptica jest dzielenie się wiedzą - zarówno w firmie jak i na zewnątrz. Dzięki licznym projektom nasi developerzy zdobywają praktyczne umiejętności, poznają nowe narzędzia, pracują w różnych zespołach. Z tych powodów od wielu lat prowadzimy firmowego bloga Droptica, a od niedawna na stronie Kariery. 

 

Jakie są umiejętności miękkie niezbędne w pracy programisty?

Początkujący programista skupia się na rozwijaniu wiedzy i umiejętności praktycznych, jako że to one umożliwiają wykonywanie zadań i liczą się najbardziej podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zapominaj jednak, że tworząc strony internetowe lub oprogramowanie nie pracujesz jedynie z kodem, ale także z innymi ludźmi. Umiejętności miękkie w IT są równie ważne, jak w każdej innej branży. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie kompetencje interpersonalne powinni rozwijać specjaliści IT.

Na czym polega programowanie w PHP?

PHP to najpopularniejszy skryptowy język programowania, który jest wykorzystywany do tworzenia stron internetowych w czasie rzeczywistym, a także ich integracji z bazami danych. Na czym polega programowanie w tym języku oraz jak zmieniał się przez lata?

Z jakich narzędzi do pracy w Drupalu warto korzystać?

Tworząc strony oparte o Drupala, jako deweloperzy powinniśmy ułatwiać sobie życie. Zarządzanie modułami, użytkownikami, generowanie kodu - wszystkie te procesy możemy zautomatyzować i wykonywać pojedynczymi komendami. W tym artykule przyjrzymy się dostępnym narzędziom i omówimy je na konkretnych przykładach.