Kategorie

21 urodziny Drupala! Jakie zmiany od premiery Drupala widzą nasi programiści?

21 lat temu, 15 stycznia 2001 roku, miała miejsce premiera Drupala - open source'owego CMS-a stworzonego przez, pochodzącego z Belgii, programistę Driesa Buytaerta. Przez lata ten napisany w PHP system żywiołowo się rozwijał, oferując deweloperom możliwość rozbudowanego, jak również szybkiego realizowania projektów webowych. Jak postrzegają zmiany w Drupalu nasi programiści? 

 

Jakie są najczęstsze błędy testera oprogramowania i jak im zapobiec?

Testując oprogramowanie na obecność niechcianych błędów, paradoksalnie, sami często popełniamy ich co niemiara. Jednak najlepszą ochroną przed popełnianiem błędów, jest nauka na nich (a jeszcze lepiej - na cudzych) i świadomość ich występowania. Poniżej wymienionych jest kilka przykładów, które zdarzają się dość często i warto mieć je na uwadze.

Prokrastynacja - co tak naprawdę znaczy i jak przeszkadza nam w pracy?

Jutro, potem, za kilka dni - niemal każdemu z nas zdarzyło się czasem odkładać na później różne obowiązki. Mimo że, zgodnie ze starą prawdą, co się odwlecze, to nie uciecze, mamy świadomość, że do odłożonej sprawy trzeba będzie wrócić. Jednak nie potrafimy zacząć i taki stan trwa. A może nie chcemy czegoś zrobić, bo jesteśmy leniwi? Niekoniecznie. Wszystkiemu może być winna prokrastynacja.