Kategorie

Dev-Ciekawostki #15

I o to jest. Kolejne wydanie ciekawostek. Opóźnione jak nigdy, ale za to ciekawe jak zawsze. A że za oknem pogoda pod psem, chwyćcie w dłoń kubek z ulubioną kawą, czekoladą czy grzańcem i poczytajcie co tam ciekawego w świecie PHP, webdevelopmentu i devops. 

DrupalCamp Poland 2021 - poznaj tematy prezentacji na naszej konferencji

W środę 13 października rozpoczyna się 10 edycja DrupalCamp Poland. Od dziewięciu lat konferencja gromadzi osoby zainteresowane systemem CMS/CMF Drupal, PHP oraz budowaniem stron internetowych. W tym roku nasze wydarzenie odbędzie się po raz drugi online i będzie darmowe. W tym tekście przedstawimy międzynarodowych prelegentów i tematy, które poruszą podczas dwudniowej konferencji.

Podsumowanie PHPers Summit 2021

2 dni, 6 warsztatów, 14 prelekcji, ponad 500 uczestników. Piąta edycja PHPers Summit 2021 już za nami. Po raz kolejny spotkaliśmy się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w gronie programistów i fascynatów PHP. W poniższym tekście znajdziesz krótkie podsumowanie wydarzenia.

Dev-Ciekawostki #14

Zapewnie nikt nie spodziewał się ciekawostek na początku miesiąca. Prawdę mówiąc my też nie, ale przez sezon urlopowy nie udało się wydać wcześniej, a nie mogliśmy sobie ich po prostu odpuścić. Więc przygotujcie kawusię i zrelaksujcie się z comiesięcznym przeglądem newsów.

Dev-Ciekawostki #13

Dzisiejsze wydanie ciekawostek sponsoruje liczba 13. Tak my też nie możemy uwierzyć jak szybko ten czas leci. W dodatku ten szczęśliwy 13 numer ukazuje się w dzień administaratora, dorzucimy więc trochę ciekawostek dla wszystkich rządnych tajemnej wiedzy DevOpsowej. Miłego czytania ;)

Dev-Ciekawostki #12

Dzisiejsze ciekawostki dedykujemy naszemu drogiemu koledze Damianowi, który jest dziś ostani raz w pracy. Gdyby nie Dawid, nie wiedzielibyśmy nawet połowy tego co wiemy teraz. Dominik na zawsze w naszych sercach i na szybkim wybieraniu. Trzymaj się Darku w nowej pracy i serdeczne GRUU od teamu devopsów na nowej drodze życia. Nigdy cie nie zapominy Dorianie, czy jakkolwiek się nie nazywałeś...

Narzędzia programistyczne, które zwiększają naszą produktywność

Tworzenie oprogramowania to złożony i czasochłonny proces. Dlatego specjaliści, którzy nad nim pracują, korzystają z zestawu aplikacji i systemów, aby móc wygodniej i skuteczniej wykonywać swoje zadania. Istnieje wiele środowisk graficznych, edytorów kodu i innego oprogramowania usprawniającego pracę programistów. Pokażemy Ci narzędzia, które lubimy i których regularnie używamy.

Poprawa jakości kodu z narzędziem PHP_CodeSniffer

Kod pisany według standardów pozwala na przyspieszenie tworzenia projektu. Jest łatwiej rozszerzalny i czytelniejszy, dzięki czemu nowe osoby w projekcie mogą się szybciej wdrożyć i dostarczać optymalne rozwiązania. Społeczność PHP stale dąży do poprawy jakości kodu. Na przestrzeni lat powstały narzędzia wspomagające w pisaniu kodu zgodnego ze standardami. W tym tekście przedstawię jedno z nich: PHP_CodeSniffer.