Konferencja PHPers Summit 2022. Co wybrać z bogatego programu wydarzenia?
25 czerwca 2022 roku odbędzie się kolejna edycja PHPers Summit! W agendzie jest - jak co roku - wiele ciekawych sesji, warsztaty oraz afterparty. Jako jedni ze sponsorów, będziemy obecni na tej największej w Polsce konferencji poświęconej PHP i z każdym chętnie porozmawiamy na naszym stoisku.
Warsztaty na PHPers Summit 2022
Wszystkie warsztaty odbędą się 24 czerwca w poznańskim biurowcu OMEGA przy ul. Dąbrowskiego 79A (11 piętro). Zaplanowanych jest pięć warsztatów, m.in.:
- Refactoring sterowany testami, w trakcie którego Leszek Prabucki i Szymon Skowroński pokażą, kiedy dobierać dany rodzaj testu, opowiedzą o technikach i narzędziach (takich jak: PHPUnit, Docker i PHP 8.1), używanych do wspomagania refactoringu.
- Jak rozbudowywać i integrować się z SaaS na przykładzie Shopware Apps? - Maciej Wojcieszak i Kuba Idziak przybliżą funkcjonalności sklepu online stworzonego w Shopware 6;
Rekomendujemy również warsztaty Git dla praktyków. Codzienna praca z repozytorium tak, aby życie było przyjemne. Jest to szkolenie na poziomie zaawansowanym, podczas którego Michał Giergielewicz skupi się na przejściu przez najczęstsze problemy programistów oraz na sposobach ich rozwiązywania. Będzie o rebeasowaniu, branchowaniu, mergowaniu i cofaniu revertów.
Sesje podczas PHPers Summit 2022
W tegorocznej agendzie jest aż 40 sesji! Wymienić wszystkie byłoby ciężko - pełen program znajduje się na stronie głównej wydarzenia. Poniżej przedstawiamy tematy prelekcji, które zwróciły naszą uwagę.
- Refactoring - Jak pozostać przy zdrowych zmysłach, redukując dług. Max Małecki opowie, w jaki sposób trzymać dług technologiczny w ryzach, przedstawi przykłady narzędzi do monitorowania miejsc w kodzie, które są potencjalnymi jego nosicielami, a przede wszystkim poda gotowy przepis, jak wprowadzić do workflow walkę z długiem. W swoich tekstach poruszaliśmy obydwie kwestie: zachęcamy do lektury artykuł o najlepszych praktykach dotyczących refaktoringu kodu, a także o multisite, które dług technologiczny zmniejsza.
- Sylius Plugin Skeleton w praktyce. W trakcie swojej prezentacji Leonid Moshko zdradzi, dlaczego do tworzenia pluginów w Syliusie najlepiej jest używać Sylius Skeleton i jaka jest architektura tego rozwiązania. Przedstawi zalety i problemy, na które można napotkać. Jeśli zaś chcesz wiedzieć więcej o Syliusie, zachęcam do lektury tekstu, czym jest Sylius i jak z niego korzystać.
- Headless bez oddawania kontroli frontendowcom. Łukasz Uznański i Tomek Woldański zadają pytanie o to, kto trzyma kierownicę? Podczas sesji prelegenci opiszą stworzone przez nich rozwiązanie, a także to, jak rozstrzygnęli problemy na linii frontend - backend. W Droptica temat headless podejmowany był zaś wielokrotnie - zachęcam do obejrzenia prezentacji w ramach DrupalCamp Poland Jarosława Bartmana na temat Headless CMS w PZPN na bazie Drupala
- Praktyczne podejście do testów w środowisku mikroserwisów, czyli od szczegółu do ogółu. Jakub Ciszak zdradzi, jak podejść do testowania automatycznego z uwzględnieniem mikroserwisów; opowie o ciekawych rzeczach dotyczących unitów, o tym, co mockować, dlaczego atrapy mogą zepsuć odporność na zmiany, a także o testach API end-to-end (od CURL'a z phpunitem do codeception).
- Jak przenieść ruch jednego z największych operatorów płatności? A więc jak dostosować niekompatybilne dane z migrowanego systemu do głównej bazy danych. W ubiegłym bowiem roku rozpoczęła się integracja platform Dotpay oraz Przelewy24, w trakcie prezentacji Michał Bzowy podzieli się doświadczeniami nabytymi podczas tego procesu. Opowie, co się udało, jak i pokaże przykłady wpadek (wraz z tym, jak sobie z nimi poradził w zespole).
Droptica na PHPers Summit 2022
W tym roku stoisko Droptica będzie miało nieco inną odsłonę niż dotychczas. Organizujemy strefę relaksu (leżaki i stoliczek), na tablecie będzie wyświetlana prezentacja, dzięki której każdy z uczestników wydarzenia pozna nas lepiej. Natomiast jak co roku do wygrania będzie dron. Odbędą się trzy rundy, w trakcie każdej z nich będzie można zdobyć drona, grając w naszą grę. Poza tym na stoisku będą obecne osoby z naszego działu HR, project manager oraz doświadczeni deweloperzy, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie możliwości aplikowania na stanowiska w Droptica. Jeśli jednak nie szukasz aktualnie pracy, również jesteś mile widziany/a - poszerzanie kontaktów w branży jest ważne i bardzo przydatne.
Afterparty
Jesteśmy sponsorem afterparty, które odbędzie się w klubie Gravitacja (Galeria Handlowa Posnania, ul. Pleszewska 1). Wszystkich posiadaczy biletów zapraszamy od godziny 21:00 na kręgle, bilard i piwo! Będzie nam bardzo miło porozmawiać w mniej oficjalnej atmosferze i lepiej się poznać.
Źródło: Facebook.com/PHPers2021
Do zobaczenia na PHPers Summit 2022
PHPers Summit już na stałe wpisało się w eventowo-phpową mapę Polski. Cieszymy się z możliwości kolejnego spotkania, a także z faktu, że społeczność PHP rośnie w siłę. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy przyjść w tym roku, zobacz, jak było rok temu.
Do zobaczenia w Poznaniu!